Galeria comandanților

Ioan Buda

Ioan Buda
Chestor General de Poliție
6 Ianuarie 2010 - 15 Decembrie 2015

Nelu Pop
Chestor Principal de Poliție
03 martie 2005 - 05 octombrie 2009

Aurel Neagu

Aurel Neagu
Chestor Șef de Poliție
09 ianuarie 2001 - 01 martie 2005

Nicolae Oprea

Nicolae Oprea
General de Corp de Armată
15 mai 1999 - 09 ianuarie 2001

Dumitru Luca

Dumitru Luca
General de Divizie
20 iulie 1990 - 15 mai 1999

Petre Teacă
General de Brigadă
01 iulie 1987 - 20 iulie 1990

Constantin Călinoiu

Constantin Călinoiu
General Locotenent
15 decembrie 1982 - 01 iulie 1987

Vasile Petruț

Vasile Petruț
General Colonel
10 august 1963 - 15 decembrie 1982

       
       
       
       
       
       

 

Politia de Frontiera Romana este institutia specializata a statului care se ocupa de supravegherea si controlul trecerii frontierei de stat ... mai departe